کاغذ بازیافتی و محصولات ساخته شده از آن
کاغذ بازیافتی و محصولات ساخته شده از آن

مهم نیست که چقدر نسبت به کتاب‌های چاپی یا دفترهای خود احساس نوستالژیکی داشته باشیم، زمان آن فرا رسیده است که رو به جلو حرکت کنیم. کتاب های الکترونیکی مطمئناً راه حل پایدارتری برای مشکل کاغذ ارائه می دهند. خرید یک E-Reader ممکن است شما را از دردسر خرید صدها کتاب نجات دهد، بنابراین ممکن است کمک زیادی به حفظ محیط زیست کند.

با این حال، اگر هنوز احساس می‌کنید که باید فقط کتاب‌های چاپی را بخوانید، می‌توانید پس از مطالعه آن را به کتابخانه‌ای امانت دهید تا دیگران نیز بتوانند آن را بخوانند. بسیاری از ما سال ها را صرف خواندن یک کتاب می کنیم و حتی بعد از یک بار خواندن آن را لمس نمی کنیم. یا باید چنین کتابهایی را به کسی قرض دهیم که آنها را بخواند یا آنها را بازیافت کنیم. این محصولات خیره‌کننده که با استفاده از کاغذ بازیافتی ساخته شده‌اند نشان می‌دهند که چگونه بازیافت کردن کتاب نیز می‌تواند یک گزینه عالی باشد.

19 محصول خیره کننده ساخته شده با کاغذ بازیافتی
جهان به تدریج وارد عصری می شود که در آن استفاده از مواد بازیافتی به طور فزاینده ای شتاب می گیرد. دلایل زیادی برای همین وجود دارد، از جمله، خطرات زیست محیطی ناشی از مواد زائد، منابع به سرعت در حال کاهش و تلاش مردم برای یافتن راه حل های خلاقانه برای فردای پایدار. این دلایل همچنین الهام بخش اشتیاق طراحان برای ایجاد محصولات منحصر به فرد از کاغذ بازیافتی است.

1. کاسه کاغذی تا شده

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

کاسه کاغذی تا شده که توسط Rutis Roots طراحی شده است یک اکسسوری مد دوستدار محیط زیست است که می توانید آن را در خانه درست کنید. تنها چیزی که نیاز دارید 390 قطعه کاغذ بازیافتی، چسب، رنگ های اکریلیک و یک تخته کارت است. کاسه کاغذی تا شده سفارشی را نیز می توانید از Etsy خریداری کنید. طول آن 4 اینچ، عرض آن 15 اینچ است و می توان از آن برای نگهداری اقلام با ارزش مانند شیرینی، گوشواره، النگو، جاکلیدی، سکه و سایر لوازم آرایشی استفاده کرد.

 

2. لباس کاغذی

کاغذ بازیافتی و مصول ساخته شده از آن

Jolis Paons طراح این لباس کاغذی دست ساز را از صفحات یک دفترچه تلفن قدیمی تهیه کرده است. ممکن است در مورد پوشیدن لباس کاغذی سوالی داشته باشید. با این حال، لباس کاغذی Paons یک لباس سازگار با محیط زیست است که می توانید آن را برای موقعیت های خاص بپوشید. این به شما کمک می کند که پیام نجات محیط زیست را نیز با سبکی منتشر کنید.

 

3. مبلمان کاغذی بازیافتی را اصلاح کنید

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

طراحان Way Basics طیف وسیعی از طرح‌های مبلمان خانگی را ساخته‌اند که از zBoards ساخته شده‌اند. این مبلمان کاغذی به اندازه کافی قوی است که می توان از آن به عنوان قفسه کتاب، میز و تخت معمولی استفاده کرد. علاوه بر این، zBoard از 99 درصد کاغذ بازیافت شده پس از مصرف ساخته شده است و می توان آن را 100 درصد پس از استفاده بازیافت کرد.

 

4. بطری کاغذی بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

بطری 360 که توسط Brandimage طراحی شده است از کاغذ بازیافتی ساخته شده است. آب، شیر یا روغن، بطری کاغذی را می توان برای نگهداری انواع مایعات استفاده کرد. همچنین، طراحی راه حلی برای خطرات زیست محیطی ناشی از استفاده بیش از حد از بطری های پلاستیکی ارائه می دهد. تنها در ایالات متحده، روزانه حدود 60 میلیون بطری پلاستیکی دور ریخته می شود.

 

5. زندگی

کاغذ بازیافتی محصول ساخته شده از آن

همانطور که از نام آن پیداست، Life یک راه حل سازگار با محیط زیست برای کاهش استفاده از ظروف پلاستیکی و توسعه یک فرهنگ پایدار در مورد آب است. طراحی شده توسط Andrea Ponti، Life یک ظرف آب کاغذی است که در نمایشگاه میلان 2015 مورد استفاده قرار گرفت. برای عایق دوخت دوخته شده است و دارای طناب سبز رنگی است که از پنبه طبیعی ساخته شده است تا بتوانید هر جا که می روید آن را با خود حمل کنید.

 

6. کیسه روزنامه بازیافت شده با محیط زیست

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

گروهی متشکل از 32 زن برزیلی این کیف روزنامه بازیافتی منحصر به فرد را درست کرده اند. کیف شیک و مد روز را می توان برای اهداف بسیاری استفاده کرد. توسعه دهندگان از کاغذهای خبری بازیافتی، پنبه ارگانیک، ابریشم و غیره استفاده کرده و آن را با محافظ طبیعی مقاوم در برابر آب پوشانده اند. همچنین یک قفل زیپی/مغناطیسی در کیف وجود دارد. این در پنج نوع رنگ موجود است.

 

7. میز کاغذی 100 درصد بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

این میز قهوه دست ساز کاغذی که توسط Matt Gagnon طراحی شده است، می تواند به عنوان رویه میز یا برای نگهداری مجلات و سایر مواد مورد استفاده قرار گیرد. Gagnon از تخته کاغذ بازیافتی، هماسوت و پیچ و مهره 100 درصدی برای ساخت این مبلمان سازگار با محیط زیست استفاده کرده است. از روغن بذر کتان برای زیبایی ظاهری میز استفاده شده است.

 

8. گلدان از روزنامه بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

در اینجا نمونه دیگری از استفاده خلاقانه از روزنامه بازیافتی آورده شده است. گلدان کاغذی در اطراف یک پایه آلومینیومی بازیافتی بادکش شده است. پایه داخلی آن برای تمیز کردن و پر کردن گلدان قابل جدا شدن است. به گفته طراحان، نگهداری از گلدان کاغذی بازیافتی آسان است.

 

9. لپ تاپ کاغذی قابل بازیافت

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

این لپ‌تاپ کاغذی که توسط Je Sung Park طراحی شده است، یک مفهوم سازگار با محیط زیست آینده‌نگر برای نسل دانش‌آموزان فناوری است. به گفته پارک، بدنه اصلی لپ‌تاپ کاغذی از کاغذ بازیافتی یا مواد خمیری ساخته شده در لایه‌ها ساخته می‌شود. نگهداری و تعمیر چنین دستگاهی آسان خواهد بود. همچنین، زمین را از زباله هایی که توسط دستگاه های محاسباتی قدیمی تولید می شوند، نجات می دهد.

 

10. کاغذ بازیافتی برش لامپ ابری

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

طراح بریتانیایی، یو جوردی فو، مجموعه ای از پنج آباژور ابری ساخته شده از کاغذ بازیافتی ساخته است. فضای سفید الهام‌بخش اسرارآمیزی را در اطراف لامپ ایجاد می‌کند و دکوراسیون خانه را ارتقا می‌دهد. آباژورهای منحصربفرد با نام های فرشتگان، پراگ، حافظه، پدربزرگ و داستان نامگذاری شده اند. در طیف وسیعی از اندازه ها و قیمت های مختلف موجود است.

 

11. خانه چای ساخته شده از کاغذ بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

اگر کسی برای سرگرمی یک چایخانه از کاغذ بسازد، این موضوع چندان جالب یا حتی خیره کننده نبود. آن خانه‌های اسباب‌بازی کوچکی را می‌شناسید که جوان‌ها در تمام طول روز به شکلی زیبا با آن‌ها بازی می‌کنند. اما ما در اینجا در مورد اسباب بازی های کودکان صحبت نمی کنیم. این یک “چای خانه” واقعی است که از کاغذ بازیافتی ساخته شده است تا پیامی سبز را به جهان ارسال کند. به ما می‌گوید کاهش، استفاده مجدد و بازیافت را انجام دهیم و این کار را با ظرافت و سبکی ظریف انجام می‌دهد که در واقع بسیار جذاب است.

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

“چای خانه” توسط معمار شیگرو بان، برای بعدازظهرهای دنج با نوشیدن چای عالی است و همراه با فنجان نوشیدنی که دارید، حس شما را آرام می کند. از آنجایی که عاشق قهوه هستم، ترجیح می‌دهم این را «قهوه‌خانه» خودم بنامم و این واقعاً عالی خواهد بود، زیرا از روزهایی که برای اولین بار «دوستان» را تماشا کردم، همیشه می‌خواستم آن را داشته باشم. استفاده از مصالح ساختمانی مبتنی بر کاغذ ممکن است یک راه حل معقول مسکن موقت در مناطق فاجعه در سراسر جهان باشد. این مفهوم در مدیریت بلایا بسیار مفید است.

کاغذ بازیافتی و محصولات ساخته شده از آن

این سرپناه سبک وزن کمی بیش از 5 متر طول دارد و با یک میز و چهار چهارپایه همراه است، خانه همچنین دارای یک منطقه انتظار با یک نیمکت مطابق با تمرین مراسم چای است. کل ساختار بسیار سرد است، اگرچه ممکن است نیاز به مراقبت داشته باشد. جالب است که ببینیم آیا طرح های بیشتری از این دست داریم یا خیر.

 

12. کاشی های کاغذ دیواری سه بعدی قابل بازیافت ساخته شده از 100% کاغذ بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

آیا برای دکوراسیون داخلی خانه خود برنامه ریزی می کنید؟ سپس این کار را به روش سبز با Jaime Salm انجام دهید. او یک کاشی کاغذ دیواری جالب برای دیوارهای شما دارد. جالب ترین بخش مربوط به این است که از چه چیزی ساخته شده است – 100٪ کاغذ بازیافت شده. فقط این نیست، این کاشی ها نیز 100٪ قابل بازیافت هستند.

یک بسته شامل 12 کاشی، 12 فوت مربع از فضای دیوار را پوشش می دهد، زیرا اندازه آنها 12 اینچ مربع x 2.25 اینچ ضخامت است. طراحی خود کمتر جالب نیست! هر فضا را با ساختارهای سه بعدی مدولار خاص خود به روشی کاربردی و مقرون به صرفه به صورت مجازی متحول کنید.

 

13. مجسمه پروانه

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

زنده نگه داشتن عشق به طبیعت، تیمی از طراحان هندی است. این دوستداران زمین دست به دست هم دادند تا به لیوان های کاغذی دور ریخته شده جان تازه ای بدهند و آنها را به یک اثر هنری زیبا مبادله کردند. آن‌ها مجسمه‌ای بزرگ از پروانه ساخته‌اند که در یک مرکز خرید واقع در بنگلور هند قرار داده شده است. این اثر هنری جلب توجه با سازگاری با محیط زیست خفه می شود و شامل صدها لیوان کاغذی است که برای تشکیل یک پروانه شاداب با بدن و بال هایی ظریف قرار داده شده اند.

 

14. Cup’o Lights: لامپ های دیواری لانه زنبوری زیبا

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

با یک چراغ دیواری لانه زنبوری شیک به نام Rays، خانه های خود را تمیز و سبز کنید. شش طراح ژاپنی به نام‌های Ye Tao، Chao Chen، Chengyun Wei، Xuanxing Yang و Guanyun Wang یک قطعه نورپردازی شگفت‌انگیز را ساخته‌اند که فضای زندگی شما را با جذابیتی فریبنده روشن می‌کند. این محصول ارتقا یافته با استفاده از لیوان‌های کاغذی بازسازی‌شده طراحی شده است که ظاهری پیچیده به آن می‌دهد. نمای بیرونی شبیه لانه زنبوری است و به طور کلی لامپ به شکل یک تخم مرغ نیمه بریده شده است. قسمت پایینی طرح با عناصر نورپردازی پوشانده شده است که محیط اطراف را به گرمی روشن می کند.

 

15. تارا دونوان “بدون عنوان” فرمت های بلند

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

تارا دونوان، هنرمندی از نیویورک، از کاغذ دور ریخته شده به خوبی استفاده کرده است. او آثار هنری شگفت انگیزی از اشیاء معمولی خلق کرده است که معمولاً در زندگی روزمره نیز مورد توجه قرار نمی گیرند. فرمت ابری که توسط هنرمند طراحی شده است، برشی بالاتر از بقیه است و می تواند تأثیری ابدی از خود به جای بگذارد.

استفاده بی‌نظیر از لیوان‌های کاغذی باعث خس خس کردن افراد می‌شود و چشم‌ها را با نهایت تعجب بیرون می‌آورد. خلاقیت های سازگار با محیط زیست توسط این هنرمند، زندگی هنرمندانه ای را به اشیاء دور ریخته شده تزریق می کند، که در غیر این صورت در حیاط زباله پوسیده می شدند.

 

16. طرح های کاغذ لب ماهی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

در حال حاضر تنها چیزی که در مورد کاغذ بازیافتی می دانستم، کاغذی کثیف بود که برای تولید کیسه های حمل استفاده می شد. Fish Lips Paper Designs می خواهد این سنت را تغییر دهد و مجموعه ای از الگوهای جسورانه و مدرن را که از رنگ اشباع شده اند را نشان داده است.

کاغذ بسته بندی در ورق های 22 در 33.75 اینچ عرضه می شود و در ایالات متحده از 100٪ کاغذ بازیافتی پس از مصرف با استفاده از جوهرهای مبتنی بر سویا طراحی و چاپ می شود. این شرکت همچنین مجموعه ای فصلی از طرح های تعطیلات را ارائه می دهد که می تواند بدون بریدن درخت دیگر جلوه ای عالی به هدیه شما ببخشد!

 

17. صندلی کاغذ بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

کاری که می توانید با خمیر کاغذ انجام دهید بسیار دیدنی است. جدا از پاپیه ماشه، مبلمان تبدیل به خشم بعدی شده است که از کاغذ بازیافتی به دست می آید. این نوارهای بسیار ظریف صندلی نرم به ساختارهای لانه زنبوری چکش خوار تبدیل شده اند. این لوازم نشیمن را می توان تغییر داد تا چیدمان های مختلفی مانند نیمکت، چهارپایه و میزهای کم ارتفاع ایجاد کند.

آنچه واقعاً جذاب است ساخت مبلمان بلندتر است که در آن دو قطعه کوتاه با کمک آهنربا در کنار هم قرار می گیرند. قیمت‌های بین 170 تا 970 دلار برای هر بخش روشن می‌کند که چیزی برای همه وجود دارد و منظور من از آن بودجه‌های متفاوت است. رنگ‌های اصلی موجود در رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای، جفت شدن با هر ژانر داخلی را تسهیل می‌کند و مطمئناً جذابیت کاغذی را بدون آسیب طبیعی به خانه شما اضافه می‌کند.

 

18. تابوت: ساخته شده از 100% کاغذ بازیافتی

کاغذ بازیافتی و محصول ساخته شده از آن

قبرستان ها به طور فزاینده ای به موضوعی برای محیط زیست تبدیل می شوند. به طبیعت کمک کنید و قبل از رسیدن به قبر مسئولیت خود را نسبت به نسل های آینده نشان دهید. من از تابوتی صحبت می کنم که زیست تخریب پذیر است!

ساخته شده از کاغذ 100٪ بازیافت شده به طور طبیعی سخت شده؛ Ecopod یک طرح انقلابی در تابوت است. برای ساخت Ecopod از مواد 100٪ از نظر محیط زیست سالم استفاده می شود و بنابراین محصولی ایده آل برای دفن غیر سمی است. ما می توانیم آن را به عنوان نسخه ای مناسب برای سوزاندن سوزاندن در سال 2006 تعریف کنیم. Ecopod تنها 14 کیلوگرم وزن دارد که نه تنها سبک است بلکه قوی است. موجود در شش و رنگ های مختلف

 

19. ساعت کاغذی

ساعت کاغذی ساخته شده از کاغذ بازیافتی

ساعت کاغذی یک ساعت ساخته شده از کاغذ بازیافتی است که انرژی را از پنل خورشیدی اختصاصی می گیرد.

طراح چینی شوو یانگ بار دیگر استعداد خود را در توزیع ابزارهای سازگار با محیط زیست ثابت کرد. او اکنون یک ساعت مربع شکل از کاغذ بازیافتی را معرفی می کند. بسیار جالب است که ساعت توخالی دارای نشانگرهای جهت دهنده مرکزی است. نیازی به گفتن نیست که این یک گام بزرگ در جهت قابل استفاده کردن زباله است، زیرا بازیافت تنها کاری است که باید انجام شود.

ما واقعاً از این گجت قدردانی می کنیم، زیرا انرژی را از پنل خورشیدی جا افتاده می گیرد. حالا، آیا این ایده شگفت انگیزی نیست که دستگاه های جنبشی را تبلیغ کنیم؟

اگرچه این مفهوم بدیع و منحصر به فرد است، هنوز هم در مورد استقبالی که ممکن است با آن مواجه شود، کمی مشکوک هستم. در دنیای کنونی، که تقریباً همه به دنبال ابزارهای فنی هستند، ممکن است سادگی آن را دوست نداشته باشیم.

 

منبع: ecofriend.com