اسناد محرمانه توسط کسب و کارها و خانوارها با حجم زیادی جمع آوری می شود که باید برای مدت معینی نگهداری شوند. اما وقتی دوره‌های نگهداری به پایان می‌رسد و زمان از بین بردن فایل‌های ناخواسته فرا می‌رسد، به سادگی انداختن جعبه‌های فایل در سطل زباله یا سطل بازیافت نیست. اسناد حساس، اعم از سوابق مالی، گزارش های قانونی یا پزشکی، شماره تامین اجتماعی یا اطلاعات شخصی، باید به درستی از بین بروند تا از اطلاعات در برابر استفاده غیرقانونی یا غیراخلاقی محافظت شود.

هنگامی که به دنبال راه‌هایی برای دور انداختن مقدار زیادی کاغذ می‌گردید، روش‌های زیادی برای تخریب اسناد وجود دارد و یک جستجوی آنلاین سریع راه‌حل‌های ابداعی را نشان می‌دهد که نیازی به استفاده از کاغذ خردکن ندارند. اما، همه اشکال تخریب موثر یا توصیه نمی‌شوند، به‌ویژه وقتی صحبت از محافظت از اطلاعات محرمانه در برابر سارقان هویت می‌شود.

روش های تخریب اسناد محرمانه

سوزاندن کاغذ در گودال آتش
سوزاندن اسناد محرمانه
سوزاندن اسناد محرمانه

سوزاندن اسناد حساس در کوره، گودال آتش نشانی یا سطل زباله فلزی ممکن است راهی سریع و آسان برای دور انداختن مقدار زیادی کاغذ به نظر برسد، اما ملاحظات مهمی دارد. اول از همه، سوزاندن در هوای آزاد در اکثر شهرها و شهرداری‌ها، از جمله تورنتو، مجاز نیست، مگر اینکه مجوز صادر شده باشد و همیشه نمی‌توان آنها را دریافت کرد. این فرآیند همچنین زمان بر است زیرا اسناد هنوز باید قبل از وارد شدن به آتش به قطعات کوچکتر پاره شوند تا اطمینان حاصل شود که کاغذهای سالم کاملاً می سوزند و منفجر نمی شوند. هنگامی که آتش به طور ایمن خاموش شد، مهم است که خاکستر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بخش های قابل خواندن باقی نمانده است، که می تواند به راحتی توسط سارقان هویت بازسازی شود.

خیساندن اسناد در آب و سفید کننده

خیساندن اسناد محرمانه در آب برای مدت زمان کافی راه دیگری برای غیرقابل خواندن اطلاعات است، اما این نوع از بین بردن نیاز به صبر، فضای کافی دارد و ممکن است کثیف باشد. برای مؤثر بودن، کاغذها باید چند روز در سطل زباله پلاستیکی با محلول آب و سفید کننده خیس شوند، سپس با هم مخلوط شوند تا اسناد به صورت خمیر درآیند. هنگامی که اسناد به طور کامل از هم پاشیدند، قبل از اینکه بتوان آن را از بین برد، باید آب را از خمیر فشار داد.

کمپوست سازی اسناد حساس

مانند ضایعات مواد غذایی، فیلترهای قهوه و سایر مواد آلی، کاغذ ناخواسته را می توان به توده کمپوست اضافه کرد که در طول زمان به آرامی تجزیه می شود. مشابه روش سوزاندن، اسناد باید قبل از کمپوست خرد شوند و مواد باید به خوبی در توده مخلوط شوند تا تعادل کربن و نیتروژن به هم نخورد. در حالی که ممکن است کمپوست یک گزینه سازگار با محیط زیست به نظر برسد، اما شکل امنی برای تخریب اسناد نیست و بسیار وقت گیر است. انواع خاصی از کاغذ، مانند کاغذهایی که دارای پوشش های براق سمی هستند، برای کمپوست کردن نیز مناسب نیستند.

 

برش یا خرد کردن با دست

برای خرد کردن مقادیر کم، کاغذ را می توان با دست پاره کرد یا با قیچی چند برش که مانند یک خردکن متقاطع عمل می کند، از بین رفت. با این حال، این روش تخریب بسیار خسته کننده و ایمن نیست، به خصوص که بازسازی بخش های جداگانه اسناد برای سارقان هویت کار سختی نیست. داده‌های محرمانه، مانند شماره تأمین اجتماعی یک کارمند یا هر چیزی که اطلاعات مالی حساسی دارد، نیز می‌تواند با استفاده از سوراخ‌کاری از بین برود. اما باز هم، این روش تخریب زمان زیادی می برد و کاری برای محافظت از شما یا کسب و کارتان در برابر نقض اطلاعات انجام نمی دهد.

 

شرکت در یک رویداد خرد کردن جامعه

بسیاری از کسب‌وکارهای محلی رویدادهای رایگان خرد کردن کاغذ را برای مشتریان اطراف شهر، از جمله بانک‌ها، اتحادیه‌های اعتباری و شرکت‌های بازیافت، ارائه می‌کنند. به طور معمول، این روش تخریب ایده خوبی است زیرا اسناد با استفاده از دستگاه های کاغذ خردکن حرفه ای از بین می روند و با سایر قطعات خرد شده مخلوط می شوند. نکته منفی این است که ممکن است مجبور شوید اطلاعات حساس را ذخیره کنید یا آن را برای مدت طولانی در حالی که منتظر یک رویداد خرد کردن کاغذ هستید، نگه دارید. این می تواند خطرات بیشتری را از نظر نشت امنیتی یا سرقت هویت اضافه کند.

 

استخدام سرویس کاغذ خردکن حرفه ای برای از بین بردن کاغذ و اسناد حساس

استخدام کاغذ خرد کن اسناد محرمانه و کاغذ
استخدام کاغذ خرد کن اسناد محرمانه و کاغذ

ساده‌ترین، آسان‌ترین و کارآمدترین راه برای خلاصی کامل از شر اسناد ناخواسته، برنامه‌ریزی خرد کردن با یک ارائه‌دهنده خدمات حرفه‌ای است. انتخاب سرویس خردکن سیار بسیار راحت است زیرا می توانید شاهد نابودی مواد محرمانه خود در یک کامیون کاغذ خردکن صنعتی در محل خود باشید. همچنین مطمئن‌ترین راه برای خرد کردن داده‌های حساس است، زیرا به قطعات کوچک تقسیم شده و با سایر مواد خرد شده مخلوط می‌شوند، بنابراین هرگز نمی‌توانند توسط شخصی که به دنبال سرقت اطلاعات حساس هستند، بازسازی یا خوانده شوند.

در پایان هر سرویس خرد کردن، یک گواهی تخریب نیز دریافت خواهید کرد که یک سند رسمی است که حاوی اطلاعات دقیق در مورد تخریب مواد است تا مطمئن شوید که فرآیند خرد کردن مطابق با قوانین حفظ حریم خصوصی انجام شده است. اگر انواع رسانه های دیگر مانند نوارهای پشتیبان، رسانه های نوری، سی دی، هارد دیسک های کامپیوتر، محصولات فراخوان شده یا کالاهای آسیب دیده دارید، یک سرویس حرفه ای نیز می تواند این موارد را برای شما خرد کند. از همه بهتر، هیچ آتشی برای سوزاندن، خاکستری برای بررسی، خمیر برای بیرون ریختن یا آب و سفید کننده خطرناکی وجود ندارد که با آن بهم بزنید!

بهترین روش خرد کردن را برای اطلاعات حساس خود انتخاب کنید

اگرچه ممکن است خرد کردن اسناد حساس به تنهایی یک راه حل ساده تر و مقرون به صرفه به نظر برسد، اما بهترین راه برای محافظت از اطلاعات محرمانه شما در برابر نقض جدی امنیتی نیست. یک انتخاب بهتر و مطمئن‌تر این است که به جای اینکه خودتان آن را انجام دهید، یک سرویس خرد کردن را انتخاب کنید.

ما طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای مشتریان خردکن تجاری و مسکونی ارائه می‌کنیم تا به شما کمک کنیم داده‌های حساس خود را در دستان اشتباه قرار ندهند. هیچ شغلی خیلی بزرگ یا کوچک نیست! ما برای همه نیازهای شما، اعم از خرد کردن سوابق کاغذ، دستگاه‌های دیسک سخت رایانه، تخریب رسانه‌های غیر کاغذی و از بین بردن محصول، خرد کردن موبایل یک‌باره و تکرارشونده را ارائه می‌کنیم.

 

منبع: blue-pencil.ca