اهمیت بازیافت کاغذ باطله
اهمیت بازیافت کاغذ باطله

اهمیت بازیافت کاغذ باطله به جرات می توان گفت که فرآیند آن از سال 1031 تا حدودی تکامل یافته است. هنر بازیافت کاغذ به سال 1031 برمی گردد. در آن زمان معمولاً از توت، گامپی و کنف برای تولید کاغذ استفاده می شد. به دلیل کمبود مواد و نیروی کار در آن زمان و همچنین تغییر طبقات اجتماعی، مغازه های ژاپنی به مواد جدیدی برای تولید کاغذ نیاز داشتند. برخی از اولین بازیافت کاغذهای ثبت شده در سال 1031 زمانی که به یک روش رایج تبدیل شد، رخ داد. این فرآیند تکامل یافت تا اینکه کاغذ بازیافتی حتی به کتاب‌های مورد استفاده در کتابخانه امپراتوری ژاپن راه پیدا کرد.

این روزها، آموزش مردم در مورد دنیای بازیافت کاغذ برای کاهش سرعت تغییرات آب و هوا، حمایت از تنوع زیستی و موارد دیگر بسیار مهم است. به همین دلیل است که NORPAC در حال نصب تجهیزاتی است که به ما امکان بازیافت سالانه 1 میلیون تن کاغذ باطله را از ژوئیه 2022 می دهد. برای برجسته کردن اهمیت این تجهیزات، راهنمای مهمی در مورد اینکه چرا بازیافت کاغذ اهمیت دارد و چگونه بر ما تأثیر می گذارد، جمع آوری کرده ایم. سیاره.

 

اهمیت بازیافت کاغذ باطله

1. صرفه جویی در انرژی

کاغذ همه جا نمایان می شود. چه در حال چاپ اسناد قانونی باشید، چه در حال باز کردن بسته بندی تحویل شده به منزل خود یا گرفتن رسید از پمپ بنزین، کاغذ پایه جدایی ناپذیر زندگی مدرن است. و جایگزین بسیار بهتری برای مواد دیگر مانند پلاستیک است.

بازیافت یک تن کاغذ باعث صرفه جویی 4000 کیلووات انرژی می شود. این انرژی برای تامین انرژی یک خانوار متوسط در کشور به مدت قابل توجه ای کافی است! این رویکرد به حفظ انرژی به ما کمک می کند از انرژی در جایی که واقعاً اهمیت دارد استفاده کنیم.

 

2. کاهش انتشار کربن

در مقایسه، جمع آوری کاغذ قابل بازیافت و تبدیل آن به یک محصول جدید یک فرآیند نسبتا کم انرژی است. بازیافت کاغذ اهمیت دارد زیرا شما آن را از محل دفن زباله دور نگه می دارید.

وقتی کاغذ بیشتری به محل های دفن زباله اضافه می شود، متان تولید می کند. این یک گاز گلخانه ای قدرتمند است که ثابت شده است که به گرمایش جهانی کمک می کند. وقتی زباله ها در محل دفن زباله تجزیه می شوند، متان تولید می شود. متان به طور منفی به مسائل مربوط به گازهای گلخانه ای و لایه اوزون در حال نازک شدن که برای یک سیاره مهمان نواز بسیار مهم است، کمک می کند.

وقتی کاغذ بازیافت می شود، مقدار متان موجود در جو را کاهش می دهد. این به کند شدن گرمایش جهانی کمک می کند، که برای حفظ یک سیاره قابل سکونت بسیار مهم است.

 

3. کاهش دفن زباله

کشور ما  در یک سال 268000000 تن زباله تولید می کند. 12 درصد از این تعداد را محصولات کاغذ و مقوا تشکیل می دهند. به ازای هر تن کاغذی که بازیافت می شود، 3.3 متر مکعب کمتر از محل دفن زباله ایجاد می شود.

چرا این مهم است؟ بسیاری از محل های دفن زباله به خوبی طراحی نشده اند. آنها اغلب خاک و آب های زیرزمینی را آلوده می کنند. این امر بر محیط زیست، جوامع محلی، حیات وحش، گیاهان و جانوران تأثیر منفی می گذارد.

در ایالات متحده، مشکل دفن زباله ما خارج از کنترل است. در برخی مکان ها، محل های دفن زباله آنقدر بزرگ هستند که می توانید آنها را از فضا ببینید! تصور کردن آن سخت است، اما واقعیت این است که ما برای همه زباله هایی که تولید می کنیم، فضای خالی داریم.

در کاغذ باطله نجاتی، شیوه‌های پایدار و تأکید ما بر بازیافت به ایجاد محیطی سالم‌تر و سیاره ای امن‌تر کمک می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاری که انجام می دهیم، همین امروز با ما تماس بگیرید!

منبع: https://www.norpacpaper.com