بازیافت روزنامه باطله: 34 راهکار برای روزنامه های قدیمی
روزنامه باطله

تاریخ

بازیافت روزنامه باطله
بازیافت روزنامه باطله

وقتی خواندن روزنامه را تمام کردید، آن را دور نیندازید. فرهنگ دور ریختن روزنامه باطله ما حفره عظیمی را در منابع طبیعی سیاره به جا می گذارد.

از بازیافت کاغذ گرفته تا هنر و صنایع دستی، کاربردهای زیادی برای کاغذ قدیمی شما وجود دارد. وقت آن است که برای نجات منابع طبیعی زمین خلاق شوید.
در اینجا 34 روش فوق العاده برای بازیافت شما آورده شده است.

1. تمیز کردن پنجره ها

استفاده از یک روزنامه قدیمی برای تمیز کردن پنجره ها بهتر از یک پارچه برای جلوگیری از رگه ها کار می کند. برای نتایج بهتر، به جای پاک کننده های شیمیایی، از محلول سرکه و آب استفاده کنید.

2. آستر قفسه

از کاغذهای قدیمی برای ردیف کردن قفسه های کابینت، کمد، انباری یا قفسه های حمام خود دوباره استفاده کنید. آنها ارزانتر از آسترهای قفسه ای هستند که در مغازه خریداری می شوند، و به راحتی می توان آنها را گذاشت و جایگزین کرد.

3. آستر جعبه بستر گربه

ورق های کاغذ را در پایین جعبه گربه خود، زیر بستر قرار دهید. در زباله صرفه جویی می کنید و هر بو و رطوبت جذب می شود.

4. باربیکیو پاک کن

باربیکیو را خاموش کنید و اجازه دهید کمی خنک شود. روزنامه را در آب خیس کنید، ورق ها را روی کباب پز گرم بگذارید، درب آن را ببندید و حدود یک ساعت بگذارید. سپس به سادگی کاغذ را بردارید و گریل را پاک کنید.

5. مواد بسته بندی

روزنامه یک جایگزین عالی برای پوشش حبابدار است. برای بسته بندی جعبه ای با محتویات شکننده، ابتدا اقلام را جداگانه بپیچید. آنها را داخل جعبه قرار دهید که با کاغذ مچاله شده جدا شده اند. سپس فضای باقیمانده را با کاغذ مچاله شده پر کنید. اگر کاغذ قدیمی زیادی دارید، از یک کاغذ خردکن برای ساخت انبوهی از مواد بسته بندی عالی استفاده کنید. هر کسی که هدیه شما را دریافت می کند، می تواند از اضافه کردن زباله های جهان جلوگیری کند و بسته بندی کاغذی شما را مستقیماً در سطل بازیافت خانه خود قرار دهد.

6. علف کش

اگر علف های هرز در باغ شما مشکل ساز هستند، تخت گل ها را با روزنامه بپوشانید و آنها را با آب خیس کنید. سپس روی کاغذ را با کمپوست یا مالچ بپوشانید. در نهایت کاغذ علف های هرز را خفه می کند و مواد آلی به شکوفایی باغ شما کمک می کند.

7. پاپیه ماشه

بچه های خود را با این فعالیت هنری سرگرم کننده سرگرم کنید. فقط با روزنامه و چسب می توانید هر چیزی که فکرش را بکنید درست کنید.

8. استارتر آتش

از اخبار قدیمی خسته شده اید؟ از تکه های مچاله شده روزنامه قدیمی برای روشن کردن آتش، کباب زغال چوب یا آتش کمپ استفاده کنید.

9. نگهدارنده شکل

پس از استفاده با پر کردن آنها با روزنامه مچاله شده، مطمئن شوید که کفش و کیف شما شکل خود را حفظ می کند.

10. آستر کشو میوه و سبزیجات

ورق های روزنامه را در پایین کشوی میوه و سبزیجات در یخچال خود قرار دهید. آنها هر گونه آشفتگی را از محصولات فاسد جذب می کنند و همچنین کشو را از بو محافظت می کنند.

11. گوجه فرنگی را رسیده کنید

گوجه‌فرنگی‌های سبز را در برگه‌های کاغذ روزنامه قدیمی بپیچید، آن‌ها را در یک جعبه قرار دهید و درب آن را روی آن قرار دهید – در نهایت به رنگ قرمز دوست‌داشتنی می‌رسند.

12. محافظت از لکه

هنگام استفاده از محصولات مستعد لک مانند رنگ یا لاک کفش، روزنامه را قبل از شروع کار پایین بگذارید تا از کثیف شدن فرش یا مبلمان خود جلوگیری کنید.

13. کفپوش خودرو

روزنامه تا شده را روی کف وسیله نقلیه خود بگذارید – آب را جذب می کند و به جلوگیری از آلودگی روی فرش کمک می کند.

14. کنده های شومینه

روزنامه ها را گرد کنید و آنها را با نخ محکم ببندید تا کنده های موقت درست کنید. سپس می توانید از آنها در شومینه خود استفاده کنید و در مصرف چوب صرفه جویی کنید.

15. کمک کمپینگ

هنگام کمپینگ چندین ورق روزنامه زیر کیسه خواب خود قرار دهید. این کار کیف شما را خشک، عاری از کثیفی و لکه‌های علف نگه می‌دارد و یک پد گرم ایجاد می‌کند.

16. رومیزی رومیزی

روزنامه را زیر یک رومیزی روی میز آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری خود قرار دهید. این یک جایگزین عالی برای لایه های گران قیمت است و به محافظت از میز شما در برابر ریختن و سایر آسیب ها کمک می کند.

17. تشک کفش و چکمه

یک روزنامه تا شده را در کنار در قرار دهید و کفش های خیس و گل آلود را روی آن نگه دارید تا از لکه دار شدن فرش جلوگیری کنید.

18. خوشبو کننده کفش

توپ های روزنامه را مچاله کنید و آنها را در کفش های بدبو فرو کنید. یک شب بگذارید و دور بریزید – و هر بو ناپدید خواهد شد.

19. بسته بندی هدیه

زمانی برای پاپ به Paperchase ندارید؟ هدایای تولد را با روزنامه قدیمی بپیچید. اگر وقت دارید، حتی می توانید نوارهای نازکی را برای ایجاد یک پاپیون تزئینی برش دهید تا همه چیز را روی آن قرار دهید.

20. جلد کتاب

روزنامه به همان اندازه که جلد دفترچه یا کتاب تمرین در مغازه خریداری می شود، کار می کند. برای تفکیک کتاب‌ها پس از پوشاندن، از بخشی از کاغذ استفاده کنید که موضوع کتاب را منعکس می‌کند.

21. پارچه های روزنامه ای ارزان

هنگام تمیز کردن برس های رنگ، از بین بردن لکه های روغن و پاک کردن نشت بنزین، پارچه های کهنه را با روزنامه باطله بازیافت شده جایگزین کنید.

22. نگهداری میوه

پیچیدن سیب در روزنامه قدیمی در جایی خشک از پوسیدگی آنها جلوگیری می کند.

23. تصحیح پیش نویس

از روزنامه تا شده استفاده کنید تا شکاف های موجود در پنجره ها یا درهای خود را ببندید و قبض های گرمایشی خود را کاهش دهید.

24. روکش شیشه جلو

بازیافت روزنامه باطله در سرما – در زمستان آن را روی شیشه جلو اتومبیل خود قرار دهید تا از یخ زدگی محافظت شود.

25. خط کشی فرش

اگر فرشی با پشت فوم دارید، روزنامه را روی زمین زیر آن بگذارید. این به محافظت از فرش کمک می کند و از سر خوردن آن جلوگیری می کند.

26. از گیاهان در فضای باز محافظت کنید

اگر سرما در راه است، گیاهان بیرون را با ورقه های روزنامه بپوشانید و آنها را با سنجاق لباس برای کاشت ساقه ها محکم کنید. این فقط در صورتی کار می کند که هوا خشک باشد.

27. پاکسازی شیشه های شکسته

ابتدا قطعات بزرگتر را که در روزنامه قدیمی پیچیده شده اند بردارید و دور بیندازید. سپس با چند ورق روزنامه مرطوب اطراف را به دقت پاک کنید – تکه های شیشه به دسته مرطوب کاغذ می چسبند.

28. گلدان نهال

چند ورق کاغذ را روی هم قرار دهید و آنها را به شکل یک ظرف موقت برای جوانه زدن نهال ها در آورید.

29. تمیز کننده فر

حوله های کاغذی را برای تمیز کردن باقیمانده فر خود هدر ندهید – آن را با چند ورق روزنامه مرطوب و مچاله شده پاک کنید.

30. باز کردن پیچ لامپ شکسته

برای باز کردن پیچ یک لامپ داغ و جلوگیری از سوزاندن انگشتانتان از یک کاغذ روزنامه قدیمی دوباره استفاده کنید.

31. مواد کمپوست

مقدار متوسطی روزنامه باطله را جهت بازیافت مرطوب و خرد شده را به توده کمپوست خود اضافه کنید و به کرم های خاکی طعمی خوش طعم بدهید.

32. تله حشرات

اگر باغ شما تحت محاصره حشره ها است، با ساختن تله های دوستدار محیط زیست خود، آنها را از بین ببرید. به سادگی یک روزنامه باطله خیس را بغلتانید، آن را با یک کش ببندید و یک شب در منطقه آلوده بگذارید. تا صبح حشرات در تله بازیافت روزنامه باطله از بین خواهند رفت.

33. کشش چرخ خودرو

برای جلوگیری از گیر کردن بر روی تکه ای از یخ یا لجن، یک پشته روزنامه در صندوق عقب ماشین خود در ماه های زمستان نگه دارید. قرار دادن یک چوب زیر هر چرخ عقب کمک می کند تا ماشین شما به جاده بازگردد.

34. از بین بردن بوی کپک زده

روزنامه – یا هر نوع کاغذ قدیمی دیگری را مچاله کنید و چند هفته در چمدان بگذارید تا بوی کهنه از بین برود.

و فراموش نکنید، اگر نمی خواهید از کاغذهای قدیمی خود دوباره استفاده کنید، می توانید روزنامه های قدیمی را در خانه بازیافت کنید و آنها را در سطل بازیافت شورای خود قرار دهید.

 

منبع: friendsoftheearth.uk

مقالات مرتبط