بازیافت کاغذ های باطله
باریافت کاغذ

اختراع کاغذ به طور جهانی یکی از محوری ترین اختراعات در تاریخ بشر در نظر گرفته می شود.

تولید انبوه محصولات کاغذی مانند کتاب، روزنامه و نوت بوک باعث شد تا سواد و اطلاعات به سرعت در سراسر جهان گسترش یابد. سایر محصولات کاغذی مانند پول کاغذی و کاغذهای یادداشت اداری به جوامع امکان ساخت و ثبت سیستم های پیچیده حکمرانی را می دادند. کاغذ همچنین با استفاده از آن در طراحی، نقاشی و هنرهای تزئینی به توسعه هنرهای زیبا کمک کرد.

به همین منظور کاغذ های تولید شده پس از استفاده به کاغذ باطله تبدیل می شوند و بازیافت کاغذ های باطله در زندگی ما امری اجتناب ناپدیر است.

همانطور که دنیا به سمت گزینه های دیجیتالی و بدون کاغذ برای برخی از محصولات رفته است، ممکن است وسوسه شوید که کاغذ دیگر نقشی در زندگی شما ندارد. اما کاغذ هنوز بیشتر از آنچه فکر می‌کنید کمک می‌کند، حتی اگر از تلفن خود برای خواندن و پرداخت قبوض دیجیتالی استفاده می‌کنید. در اینجا ده روشی وجود دارد که کاغذ به طور غیرمنتظره بر زندگی شما تأثیر می گذارد.

1. کاغذ شما را تمیز نگه می دارد
کاغذ نقش ارزشمندی در کمک به تمیز نگه داشتن و بهداشت جوامع ایفا می کند. طبق گفته کلینیک مایو، حوله‌های کاغذی در مقایسه با خشک‌کن‌های برقی هوا، باکتری‌ها را به طور موثرتری از بین می‌برند و از آلودگی جلوگیری می‌کنند. محصولات کاغذی یکبار مصرف مانند دستمال کاغذی، لیوان کاغذی و دستمال همگی با امکان استفاده تکی به کاهش خطر بیماری و عفونت کمک می کنند. و البته نمی توان ضرورت دستمال توالت را برای یک زندگی بهداشتی و بهداشتی فراموش کرد.

2. کاغذ به تغذیه شما کمک می کند
بسیاری از غذاها و نوشیدنی های ما بسته بندی شده و با محصولات کاغذی ارسال می شوند. از جعبه های غلات گرفته تا فیلترهای قهوه و چای، کاغذ تا نحوه خوردن و نوشیدن ما ضروری است. کاغذ سبک‌تر و راحت‌تر از شیشه یا فلز بازیافت می‌شود و طعم و زیبایی بهتری نسبت به پلاستیک برای بسته‌بندی مواد غذایی ایجاد می‌کند. مثلاً با تهیه کارتن های مقوایی تمیز و بهداشتی برای شیر و آب میوه هایمان.

صورت خود را با دستمال‌های تازه پاک کنید، محصولات کاغذی جزء ضروری میز ناهارخوری هستند.

3. کاغذ شما را درگیر می کند
در حالی که بیشتر روشی که ما اخبار خود را هضم می کنیم به سمت روش های دیجیتال و بدون کاغذ پیش می رود، کاغذ هنوز نقش مهمی در انتخابات کشور ما دارد. در انتخابات کشور ما همیشه از برگه های رای کاغذی، چه برای رای گیری غیابی و چه برای رای گیری حضوری استفاده می شود. این تکیه بر کاغذ فقط نتیجه سنت یا مقاومت در برابر تغییر نیست. به گفته مؤسسه بروکینگز، کارشناسان امنیت انتخابات از استنفورد، هاروارد و مرکز عدالت برنان همگی توصیه کرده اند که همه رای گیری های بدون کاغذ حذف شوند. نشان داده شده است که رای گیری کاغذی نسبت به هر روش دیگری ایمن تر و در برابر دستکاری آرا مقاوم تر است.

4. کاغذ شما را درگیر می کند
بر کسی پوشیده نیست که مردم دوست دارند اطلاعات را به صورت دیجیتالی مصرف کنند. اکثر مردم اخبار خود را از تلفن های هوشمند خود جمع آوری می کنند و هر سالن سخنرانی دانشگاه پر از دانش آموزانی است که روی لپ تاپ و تبلت یادداشت می کنند.
اما وقتی نوبت به خواندن عمیق و درگیر شدن واقعی با یک متن می‌رسد، تحقیقات نشان می‌دهد که کاغذ هنوز راهی برای رفتن است.

ساینتیفیک امریکن دریافت که اکثر خوانندگان هنوز مطالعه روی کاغذ را ترجیح می دهند، به خصوص برای مطالعه فشرده. حس لمسی کاغذ باعث تقویت ذهنی فراتر از حفظ بهتر اطلاعات و بهبود حافظه کوتاه مدت و بلند مدت می شود. خواندن با کاغذ همچنین حواس بدن را بیشتر از صفحه نمایش دیجیتال درگیر می کند. لمس فیزیکی، بو و صداهای ورق زدن همگی باعث تحریک تجربیات حسی می شوند که به درگیر شدن مغز کمک می کند.

5. کاغذ شما را سالم نگه می دارد
کاغذ در بسیاری از لوازم پزشکی یکبار مصرف استفاده می شود که به تمیز نگه داشتن بیمارستان ها و ایمن نگه داشتن جامعه کمک می کند. محصولات کاغذی به‌ویژه در طول همه‌گیری مداوم ما با ارائه ماسک‌های جراحی کاغذی یک‌بار مصرف، و همچنین روپوش‌های بیمارستانی، سپرها و لوازم پزشکی ضروری اضافی مانند گاز و باند برای پزشکان و پرستاران مفید هستند.

6. کاغذ محیط ما را پایدار نگه می دارد
یکی از مهم‌ترین چالش‌های زیست‌محیطی که دنیای امروز ما با آن مواجه است، نحوه مدیریت سطوح رو به رشد میکروپلاستیک‌ها در اکوسیستم‌هایمان است. پلاستیک ها مواد معدنی هستند که به طور طبیعی در محیط زیست ما تجزیه نمی شوند و به مرور زمان به زندگی گیاهان و جانوران آسیب جدی وارد می کنند. از طرف دیگر بازیافت کاغذ های باطله به راحتی قابل انجام است. حذف تدریجی محصولات پلاستیکی یکبار مصرف به نفع کاغذ به کاهش سطح زباله های پلاستیکی مضر کمک می کند. بی بی سی دریافت که تجزیه کیسه های پلاستیکی بین 400 تا 1000 سال طول می کشد. حتی در این صورت، پلاستیک می‌تواند به میکروپلاستیک‌های معدنی تجزیه شود که می‌توانند در یک محیط تجمع کنند.

7. کاغذ به شما در تزئین کمک می کند
کاغذ نقش مهمی در هنرهای تزئینی ما دارد. تزئینات داخلی مانند کاغذ دیواری، چاپ های هنری و پوسترها همگی از کاغذ می آیند. و کاغذ نیز به طور گسترده برای بسته بندی هدیه، تعطیلات استفاده می شود
تزیینات و پخش غذا. تصور تزئین خانه خود بدون استفاده از محصولات کاغذی دشوار است. دکوراسیون داخلی چیزی فراتر از زیبایی ظاهری چشم است. نشان داده شده است که اتاق های تزئین شده تجربه زندگی بهتری را برای ساکنان خود نیز ارائه می دهند.

8. کاغذ به سرگرمی کمک می کند
از بازی های تخته ای گرفته تا هنر و صنایع دستی، محصولات کاغذی منبع سرگرمی میلیون ها نفر هستند. هر کودکی خاطراتی از خلق پروژه های هنری از کاغذ پاپیه ماشه دارد و هنر کاغذی مانند اوریگامی می تواند مسحورکننده و زیبا باشد. کاغذ در دسترس و نسبتا ارزان است، و آن را به وسیله ای عالی برای هنرمندان مبتدی یا آموزش هنر تبدیل می کند. البته بازیافت کاغذ های باطله تولید شده پس از این سرگرمی ها چالش بعدی ماست.

9. کاغذ امکان ارتباط را می دهد
کاغذ منبع اصلی ارتباطات از راه دور برای صدها سال بود. در حالی که ارتباطات دیجیتال فضای نامه نویسی را اشغال کرده است، نامه های کاغذی دست نویس هنوز جذابیت خود را دارند.

اسناد مهم، چه نامه های عاشقانه، چه اسناد دادگاه یا نامه های پذیرش دانشگاه، همگی روی کاغذ نوشته می شوند. و پس از گذشت زمان آن ها به اسناد مهمی تبدیل می شوند که با وجود آنکه دیگر مورد نیاز ما نیستند ولی اهمیت آن ها باعث می شود که امحا این اسناد بصورت دقیق و امن انجام شود. تا افشای اطلاعات محرمانه صورت نگیرد.

و هنگامی که صحبت از برقراری ارتباط از طریق حمل و نقل می شود، محصولات کاغذی برتری دارند. محصولات کاغذی در حمل و نقل میلیون ها بسته در سراسر جهان استفاده می شود. بسیاری از گسترش خرید آنلاین به دلیل مقرون به صرفه بودن است

تنوع و تطبیق پذیری محصولات مقوایی

10. کاغذ هنر می آفریند
برخی از زیباترین آثار هنری جهان روی کاغذ خلق شده اند. از کاغذ برای نقاشی های آبرنگ، خوشنویسی، تایپوگرافی و طراحی استفاده می شود. و البته، کتاب‌های طراحی بخشی جدایی ناپذیر از ابزار ضروری هر هنرمند یا طراح است. کاغذ نقش اساسی در تاریخ و توسعه هنرهای تجسمی دارد.

کاغذ در روزمره شما
کاغذ همچنان نقش مهمی در زندگی شما بازی می کند. از کارتن آب پرتقال روی میز صبحانه گرفته تا جعبه های مقوایی تحویل درب منزل، کاغذ نقش مهمی دارد. در کاغذ باطله نجاتی، ما متعهد به ایجاد محصولات کاغذی با کیفیت بالا با پایدارترین روش ها هستیم.

همه محصولات کاغذی ما از جنگل‌هایی با مدیریت پایدار تهیه می‌شوند و دارای گواهینامه طرح جنگلداری پایدار هستند. هر یک از محصولات ما بدون کلر هستند، چه در تولید و چه در بازیافت. و خطوط تولید ما همگی بر مصرف کم آب و ردپای کربن کم کلی تأکید دارند.

برای دریافت نمونه های کاغذ و همچنین به روز رسانی های کاغذ باطله نجاتی و محصولات کاغذی ما، با ما تماس بگیرید.

 

منبع: norpacpaper.com