بازیافت کاغذ چگونه از محیط زیست ما محافظت می کند؟
کاغذ باطله و بازیافت آن

تاریخ

کاغذ باطله و بازیافت آن
کاغذ باطله و بازیافت آن

دور نگه داشتن کاغذ از محل های دفن زباله

بازیافت کاغذ و نقش آن در محیط زیست در جوامع پیشرفته بصورت چشمگیر قابل مشاهده است. روز ما اغلب با کاغذ شروع می شود و به پایان می رسد. از فنجان های کاغذی که برای سرو قهوه صبح خود استفاده می کنیم تا مقوای راه راه که برای ارسال محصولات به سراسر جهان استفاده می کنیم، کاغذ نقش مهمی در زندگی ما دارد. چه کاغذ توالت، پاکت های کاغذی، کتاب، یا منابع کمتر آشکار مانند صفحه نمایش تلویزیون ال سی دی یا حتی لباس ما، جهان ما از کاغذ زیادی استفاده می کند.

در واقع، تخمین زده می شود که یک فرد به طور متوسط سالانه بیش از 700 کیلو کاغذ مصرف می کند. این خبر خوبی برای محیط زیست ما است، زیرا کاغذ یکی از پایدارترین محصولات مصرفی در جهان است. و کاغذ نه تنها یکی از سازگارترین راه‌ها برای بسته‌بندی، ارسال یا ارائه محصولات یا خدمات است، بلکه بسیار قابل بازیافت است.

 

اهمیت بازیافت کاغذ

کاغذ  بازیافتی ترین ماده در دنیا است با نرخ بازیافت کلی بیش از 63٪ از سال 2009، و نرخ بازیافت برای مقوا به بالای 82٪ می رسد. بازیافت کاغذ با اجازه دادن به کاغذ برای ورود مجدد به چرخه عمر محصول به محافظت از محیط زیست کمک می کند و به کاهش چشمگیر کل انرژی، آب و منابع مورد استفاده در تولید کاغذ کمک می کند.

با این حال، علیرغم نرخ بالای بازیافت کاغذ، هنوز مقداری کاغذ وجود دارد که در محل های دفن زباله و کارخانه های دفع زباله قرار می گیرد. وقتی کاغذ به جای بازیافت به عنوان زباله دور ریخته می شود، وارد مکان های دفن زباله می شود که در آنجا فضایی را اشغال می کند که ایجاد محل های دفن اضافی را ضروری می کند. همچنین آن کاغذ را از چرخه بازیافت حذف می کند که می تواند منجر به افزایش نیاز به خمیر بکر و سایر مواد شود.

به همین علت ما در مجموعه کاغد باطله نجاتی شرایط خاصی را برای جمع آوری و بازگرداندن مجدد انواع کاغذها به چرخه مصرف ایجاد کرده ایم.

 

عملیات بازیافت جدید در کارگاه ما

انتظار می رود کاغذ باطله نجاتی با کارخانه بازیافت کاغذ جدید خود یکی از بزرگترین مصرف کنندگان و خریداران کاغذهای باطله بازیافتی در کشور باشد. در کارگاه، ما معتقدیم که کاغذ همیشه در تضمین سلامت محیط زیست و آینده سیاره ما نقش خواهد داشت. به همین دلیل است که ما در یکی از بزرگترین و موثرترین تأسیسات بازیافت کاغذ در کشور سرمایه گذاری کرده ایم.

ما اخیراً مبلغ قابل توجهی را سرمایه گذاری کرده ایم تا توانایی خود را برای تبدیل کاغذ باطله به کاغذ قابل استفاده سبک وزن برای استفاده در جعبه ها و نمایشگرهای راه راه، کیسه های کاغذی و سایر محصولات بسته بندی گسترش دهیم. امکانات جدید ما به ما این امکان را می دهد که سالانه نزدیک به 1 میلیون تن کاغذ را قابل استفاده مجدد کنیم. این محصولات جدید 100 درصد از کاغذهای باطله بازیافتی تولید خواهند شد.

امکانات و ابزارهای جدید ما نه تنها به ما کمک می کند تا صدها هزار تن کاغذ باطله را هر ساله از محل های دفن زباله دور کنیم، بلکه به جوامع محلی ما کمک می کنند تا در تلاشی جهانی برای اولویت دادن به بازیافت و پایداری مشارکت کنند. حفاظت از محیط زیست ما یک تلاش تیمی است و می تواند به صورت محلی، ملی یا بین المللی انجام شود.

حفاظت از محیط زیست نسل های آینده نیازمند نسل جدیدی از ایده ها و نوآوری است. ما قویاً معتقدیم که کاغذ همچنان راه حل و کاتالیزور پایداری خواهد بود، زیرا ما آینده ای قوی و سالم می سازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت های کاغذ باطله نجاتی با ما در تماس باشید.

منبع: https://www.norpacpaper.com

مقالات مرتبط