بازیافت کتاب باطله
بازیافت کتاب باطله

بازیافت کتاب باطله در کمدها و قفسه های کتاب خود که تمیز کرده اید و با تعدادی کتاب درسی قدیمی، رمان و سایر مطالب خوانده شده قدیمی مواجه شده اید. ممکن است وسوسه شوید که کتاب های قدیمی خود را در سطل زباله بیندازید. اما نه به این سرعت. راه‌های سازگار با محیط‌زیست زیادی برای بازیافت کتاب باطله یا بازیافت مطالب خواندنی قدیمی‌تان وجود دارد تا جان تازه‌ای به صفحات قدیمی بدهید و زباله‌های کاغذی را از محل‌های دفن زباله دور نگه دارید.

از بهترین مکان‌ها برای بازیافت کتاب باطله و فروش مجدد کتاب‌ها (نحوه یافتن ارزش کتاب‌های قدیمی‌تان) گرفته تا نکات برتر برای بازیافت کتاب‌های درسی و موارد دیگر، برای راهنمای کامل بهترین راه‌های بازیافت کتاب در سال 2023، در ادامه بخوانید.  ممکن است به شما کمک کند مقدار کمی پول نقد اضافی خرج کنید، و می توانید با آگاهی از این که کتاب های قدیمی شما به خوبی مورد استفاده قرار خواهند گرفت، آسوده خاطر باشید.

 

چرا کتاب ها را بازیافت کنیم؟

بازیافت کتاب‌های شما فواید زیادی دارد. ضایعات دفن زباله را کاهش می دهد، به حفظ منابع طبیعی کمک می کند و حتی می تواند برای شما نیز کمی درآمد داشته باشد.

اگر به دلایل بیشتری برای انتخاب بازیافت نیاز دارید، به خاطر داشته باشید که هر تن کاغذی که بازیافت می شود:

بازیافت کتاب باطله و فواید آن
بازیافت کتاب باطله و فواید آن

فواید زیادی دارد!

علاوه بر این، کاغذ بازیافتی نیاز به قطع درختان بیشتر برای خمیر چوب را کاهش می دهد. امروزه تخمین زده می شود که تنها 33 درصد از خمیر کاغذ از کاغذ بازیافتی تهیه می شود. با این حال، با افزایش تعداد کتاب‌هایی که بازیافت می‌شوند، میزان خمیر کاغذ بازیافتی را نیز افزایش می‌دهید که می‌تواند برای ایجاد کالاهای کاغذی جدید استفاده شود.

فراتر از آن، بازیافت کتاب ها نیز می تواند برای جمع آوری پول برای اهداف مهم استفاده شود. و اگر از ضایعات متنفر هستید، دانستن اینکه از کتاب‌های قدیمی‌تان به خوبی استفاده می‌شود، می‌تواند مفید باشد.

 

نحوه بازیافت کتاب در سال 2023

قوانین بازیافت ممکن است گاهی تغییر کند و بهترین سایت‌ها برای اهدای کتاب نیز ممکن است متفاوت باشند. ما فهرست زیر را گردآوری کرده‌ایم تا به شما در یافتن به‌روزترین اطلاعات درباره نحوه بازیافت کتاب‌ها در سال 2023 کمک کنیم. به این ترتیب، شما مجبور نخواهید بود کتاب ها را دور بیندازید. از جایی که کتاب‌ها را بازیافت کنید تا بهترین مکان‌ها برای فروش آن‌ها، همه چیزهایی را که برای خلاص شدن از شر هزاران کتاب نیاز دارید، در اینجا پیدا خواهید کرد.

بازیافت کتاب باطله در سال 2023
بازیافت کتاب باطله در سال 2023

 

کتاب های خود را بفروشید

یکی از راه‌های ساده برای شلوغ کردن قفسه کتاب‌ها و کسب درآمد نقدی اضافی، فروش کتاب‌های خود در وب‌سایت‌هایی مانند BookScouter است. به سادگی شماره ISBN کتاب خود را در نوار جستجوی مفید جستجو کنید، و لیستی از فروشندگان آنلاین را دریافت خواهید کرد که مایلند بالاترین دلار را برای کتاب های استفاده شده شما بپردازند. پس از آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برچسب حمل و نقل پیش پرداخت خود را چاپ کنید، کتاب های خود را به فروشنده ای که انتخاب می کنید پست کنید و منتظر دریافت پرداخت خود باشید.

در حالی که BookScouter منبع فوق‌العاده‌ای برای کتاب‌ها و کتاب‌های درسی جدیدتر است، اگر کتاب‌های قدیمی‌تر قدیمی یا قدیمی بدون شماره ISBN دارید، ممکن است بخواهید eBay یا AbeBooks را امتحان کنید. این وب‌سایت‌ها در زمینه کتاب‌های قدیمی‌تر و بدون چاپ تخصص دارند، بنابراین منبعی عالی برای هرکسی است که مجموعه کتابخانه‌ای قدیمی‌تر دارد.

بسته به اینکه کتاب‌های درسی شما چقدر قدیمی هستند، ممکن است بتوانید آنها را به کتابفروشی دانشگاه محل خود بفروشید. این بدان معناست که اگر دانشجوی فعلی هستید، می‌توانید با فروش مجدد کتاب‌های خود در پایان ترم، هزینه‌های کتاب‌های درسی خود را به‌طور چشمگیری کاهش دهید.

 

کتاب های قدیمی خود را اهدا کنید

وقتی یک کتاب قدیمی را خواندید، دیگر نیازی به دور انداختن آن نیست. در عوض، با اهدای آن به خیریه ای که انتخاب می کنید، از آن به خوبی استفاده کنید.

یکی از بهترین مکان‌ها برای اهدای کتاب، فروشگاه‌های دستفروشی است. Goodwill، Salvation Army، BetterWorldBooks و فروشگاه‌های کوچک محلی معمولاً از پذیرش کتاب‌هایی که به آرامی استفاده می‌شوند خوشحال هستند و عواید حاصل از فروش مجدد آنها به حمایت از خیریه کمک می‌کند. برای پیدا کردن یک موسسه خیریه محلی در منطقه خود، این مکان یاب را امتحان کنید.

کتاب ها و برخی مجلات آموزشی را می توان به مدرسه یا کتابخانه عمومی محلی شما اهدا کرد. با این حال، می تواند کمک کند که از قبل تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها به طور فعال کمک های مالی را می پذیرند یا خیر. برخی از کتابخانه‌ها فروش سالانه کتاب را برای جمع‌آوری بودجه برای برنامه‌های کتابخانه برگزار می‌کنند و فقط در زمان‌های خاصی از سال اهدای کتاب را می‌پذیرند.

کافی شاپ های کوچک محلی و مراکز سالمندان اغلب اهدای کتاب را می پذیرند. سازمان‌هایی مانند AAUW، اغلب برای جمع‌آوری کمک‌های مالی، فروش کتاب برگزار می‌کنند. و اگر فقط باید از شر چند کتاب خلاص شوید، همیشه می توانید به دنبال نزدیکترین کتابخانه رایگان کوچک بگردید.

کتاب باطله اهدا شده
کتاب باطله اهدا شده

 

کتابهای باطله خود را اهدا کنید.

در حالی که اهدای کتاب به موسسه خیریه محلی شما یک گزینه است، بسته به محل زندگی و گزینه های حمل و نقل شما، ممکن است شانس بهتری داشته باشید که کتاب های خود را به صورت رایگان تحویل دهید. قرار دادن آگهی در وب سایت هایی مانند Craigslist.com، Bunz.com، LetGo.com یا Freecycle.org معمولاً علاقه زیادی ایجاد می کند. فهرست کردن رایگان کتاب های قدیمی خود در گروه های محلی فیس بوک نیز می تواند کمک کننده باشد.

اگر در منطقه‌ای با ترافیک زیاد زندگی می‌کنید، می‌توانید به سادگی کتاب‌های خود را در یک بعدازظهر آفتابی در قسمت جلویی خود یا در انتهای مسیر خود قرار دهید. علامت “رایگان” را به تنظیمات خود اضافه کنید و همسایگان شما معمولاً برای مرور به آنجا می روند.

 

کتاب های قابل استفاده 

صنعتگران می توانند از کتاب های قدیمی، قدیمی و قدیمی الهام بگیرند. مرور وب‌سایت‌هایی مانند Pinterest می‌تواند به شما الهام بخش در مورد نحوه چرخش کتاب‌های قدیمی کمک کند. برای شروع، برخی از ایده های محبوبی که باید امتحان کنید عبارتند از:

ساختن کاردستی های اوریگامی با کتاب باطله
ساختن کاردستی های اوریگامی با کتاب باطله

 

کتاب های قدیمی خود را بازیافت کنید

در حالی که اهدا یا فروش مجدد کتاب‌های شما گزینه‌های سبزتری هستند، اگر کتاب‌های شما در بهترین شرایط نیستند یا کاملا قدیمی هستند، ممکن است بخواهید آنها را بازیافت کنید. با این حال، این باید آخرین گزینه ای باشد که در نظر می گیرید، زیرا در صورت امکان همیشه بهتر است راه های جدیدی برای استفاده مجدد از اقلام قدیمی پیدا کنید.

مانند کاتالوگ ها و دفترچه های تلفن، کتاب ها در دسته بازیافت «کاغذ مخلوط» قرار می گیرند که ارزش کمتری نسبت به سایر کالاهای قابل بازیافت مانند روزنامه و مقوای راه راه دارد. با این وجود، اکثر کارخانه‌های کاغذ ایالات متحده کتاب‌های درسی قدیمی، جلد سخت و جلد نرم را بازیافت می‌کنند.

کتاب ها و مجلات با جلد نرم را می توان به طور کلی بدون تخریب آنها بازیافت کرد. با این حال، برای ایمن بودن، معمولاً بهتر است جلد هر کتاب با جلد گالینگور را قبل از بازیافت بردارید زیرا ممکن است حاوی عناصر غیر کاغذی باشد. هنگامی که صحافی کتاب‌ها و کتاب‌های درسی با جلد گالینگور را حذف کردید، می‌توانید آن‌ها را به سادگی به همراه هر جلد شومیز قدیمی به سطل بازیافت کنار خیابان اضافه کنید.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که هر کتابی که خیس یا کپک زده است باید دور انداخته یا سوزانده شود زیرا در بازار بازیافت ارزشی ندارد. به همین ترتیب، کتاب‌های قدیمی با صفحات قهوه‌ای یا خرمایی نیز باید پرتاب شوند، زیرا قابل بازیافت نیستند.

اگر می خواهید یک مرکز بازیافت کتاب در نزدیکی خود پیدا کنید، این مکان یاب بازیافت می تواند کمک کند!

جمع آوری کتاب باطله در جعبه و کارتن
جمع آوری کتاب باطله در جعبه و کارتن

 

سوالات متداول

آیا می توانید کتاب ها را بازیافت کنید؟

کاملا! کتاب ها معمولاً به عنوان “کاغذ مخلوط” برای اهداف بازیافت طبقه بندی می شوند. فقط به یاد داشته باشید که ممکن است لازم باشد ابتدا جلد کتاب های جلد سخت را بردارید زیرا ممکن است حاوی عناصر غیر کاغذی باشند.

چگونه کتاب های شومیز را بازیافت می کنید؟

کتاب ها و مجلات شومیز معمولاً به عنوان “کاغذ مخلوط” طبقه بندی می شوند و می توانند به طور کامل به سطل بازیافت کناری شما اضافه شوند. اگر شک دارید، همیشه می توانید با ارائه دهنده بازیافت محلی خود تماس بگیرید تا قوانین خاص در منطقه خود را دوباره بررسی کند.

آیا کتاب های گالینگور قابل بازیافت هستند؟

بسته به برنامه بازیافت محلی شما، ممکن است کتاب های گالینگور را بتوان همانطور که هست بازیافت کرد. با این حال، معمولاً بهتر است کاورها را قبل از قرار دادن در سطل کناری خود بردارید.

آیا کتاب های درسی قابل بازیافت هستند؟

کتاب‌های درسی معمولاً مانند کتاب‌های جلد گالینگور در طول فرآیند بازیافت رفتار می‌شوند، بنابراین بهتر است قبل از بازیافت، جلدهای سخت را از کتاب‌های درسی خود حذف کنید.

چرا کتاب های خیس را نمی توان بازیافت کرد؟

وقتی کتاب‌ها خیس می‌شوند، می‌توانند فیبر کاغذ را تغییر دهند و آن را سفت‌تر کنند. علاوه بر این، کارخانه های کاغذسازی به دلیل وزن اضافه شده آب، تمایل کمتری به پرداخت پول برای کتاب های مرطوب دارند.

خلاصه

کتاب‌های مستعمل زمانی اغلب در سطل زباله انداخته می‌شدند، اما زمان در حال تغییر است و راه‌های بسیار دیگری برای استفاده مجدد از خوانده‌های شما وجود دارد. از بازیافت جلد شومیز گرفته تا اهدا یا فروش کتاب های کلکسیونی خود، راه های زیادی برای شلوغ کردن قفسه های کتاب و کمک به محیط زیست در حین انجام این کار وجود دارد. زباله های کاغذی می توانند محل های دفن زباله ما را مسدود کنند و منجر به استفاده بی مورد از منابع طبیعی ارزشمند مانند درختان، آب و نفت شود. اما وقتی کتاب‌ها را بازیافت می‌کنیم، گزینه بهتری را انتخاب می‌کنیم که سازگار با محیط‌زیست باشد و اغلب در کیف پول‌های ما نیز راحت‌تر باشد.

در حالی که امیدواریم نکات ارائه شده در این راهنما برای شما مفید بوده باشد، اگر هنوز به دنبال راه‌های بیشتری برای کاهش تأثیر خود هستید، راه‌حل‌های سبز عالی دیگر شامل امانت گرفتن کتاب از کتابخانه محلی شما، انتخاب خرید فقط کتاب‌های دست دوم یا دانلود کتاب‌های مورد علاقه‌تان است. در کتابخوان الکترونیکی شما یا اگر می‌خواهید با خوانندگان دیگری ملاقات کنید، مبادله کتاب محلی یا آنلاین را امتحان کنید و کتاب‌های جدید را رایگان دریافت کنید.

منبع: bookscouter.com