جمع آوری کتاب باطله در جعبه و کارتن
جمع آوری کتاب‌ باطله قدیمی در جعبه و کارتن

بسیار مهم است که بدانید اگر می خواهید با زندگی پایدار و مرتباً بی نظم باشید، با کتاب باطله قدیمی چه کار کنید. در واقع، این مشکل نه تنها به کتاب ها و مجلات قدیمی مربوط می شود، بلکه به انواع دارایی های شما نیز مربوط می شود. در حالی که عموماً می‌دانیم که می‌توانیم لباس یا مبلمان خود را در Craigslist و eBay بفروشیم یا تقدیم کنیم، چگونه باید کتاب‌های قدیمی را دور بریزید؟

همانطور که می دانید اولین R در قانون در مورد استفاده مجدد است.

اولین چیزی که باید بدانید این است که آیا کتاب هایی که نگه داشته اید ارزشی دارند یا خیر. اگرچه بازیافت کتاب بدیهی است راه حل خوبی است، اما باید تقریبا آخرین راه حل شما باشد: مطمئن شوید که هیچ کس دیگری به این کتاب علاقه مند نیست. کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال شما هیچ علاقه ای به شما ندارد، اما ممکن است برای برخی دیگر از دانش آموزان مفید باشد و حتی ممکن است بخواهند آن را از شما بخرند!

در اینجا یک نمودار کوچک است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

ارزش را بررسی کنید

می‌توانید حدس بزنید که آیا کسی ممکن است به کتاب‌های شما نیاز داشته باشد، اما مطمئن‌ترین راه برای دانستن این موضوع بررسی BookScouter است. عنوان یا ISBN کتاب خود را تایپ کنید و ببینید آیا فروشنده ای می خواهد آن را از شما بخرد (یا می توانید از یک برنامه با اسکنر بارکد برای iOS و Android استفاده کنید). اگر پیشنهادات زیادی وجود دارد، به احتمال زیاد، کتاب شما ارزشمند است و حیف است که آن را بدون فرصتی برای استفاده مجدد از بین ببرید. البته به شرایط کتاب شما هم بستگی دارد.

اگر پیشنهادی وجود نداشته باشد، احتمالاً کتاب شما مورد علاقه نیست. دلایل متعددی برای آن وجود دارد: در این میان نسخه های جدیدی ظاهر شده اند، یا به سادگی هیچ تقاضایی برای آن وجود ندارد. خوب، حتی اگر نمی خواهید از این کتاب قدیمی استفاده کنید، حداقل می توانید آن را بو کنید! آیا شما هم به کتاب های قدیمی معتاد هستید؟ مقاله را بررسی کنید تا بدانید چرا کتاب های قدیمی بوی خوبی دارند.

 

اگر ارزشمند است، دوباره استفاده کنید

فروش کتاب های دست دوم

برای از بین بردن سریع یک کتاب، فقط می توانید آن را بفروشید. از آنجایی که فروشندگانی هستند که مایل به خرید این کتاب هستند، چرا آن را به آنها نمی فروشید؟ با ارزش ترین گزینه را انتخاب کنید (به گزینه های حمل و نقل مختلف توجه کنید – آنها از فروشنده ای به فروشنده دیگر متفاوت هستند)، کتاب را ارسال کنید و پول خود را دریافت کنید.

اهدای کتاب‌ باطله قدیمی دست دوم

ممکن است نخواهید کتاب‌ها را بفروشید و از آن‌ها درآمد کسب کنید (یا سود آن بسیار کم است، بنابراین ارزش این کار را ندارد)، اما چندین گزینه اهدایی برای خلاص شدن از شر کتاب‌های قدیمی وجود دارد.

به یک کتابخانه محلی بدهید

شما مدت زیادی است که از کتابخانه خود استفاده می کنید. اکنون زمان آن است که مجموعه آنها را پس بدهیم و دوباره پر کنیم! از آوردن کتاب‌های قدیمی خود به کتابخانه محلی شک نکنید، زیرا این کار به شما کمک می‌کند تا از شر مقدار زیادی کتاب خلاص شوید و قفسه‌ها را تمیز کنید.

به Goodwill اهدا کنید

بسیاری از جوامع و افراد به کتاب نیاز دارند (خانه های نگهداری و زندان تنها برخی از آنها هستند)، و شما می توانید مستقیماً به آنها اهدا کنید. شما همچنین می توانید به Goodwill کمک کنید تا مطمئن شوید که ادبیات شما خانه جدیدی پیدا می کند. بررسی کنید که آیا Goodwill محلی شما کتاب می پذیرد یا خیر.

کتاب‌ باطله قدیمی دست دوم را هدیه دهید

در نهایت، همیشه از دوستان و شبکه گسترده تر خود بپرسید – شاید کسی به فروش گاراژ کتاب شما علاقه مند شود!

اگر ارزشمند نیست، بازیافت کنید
بازیافت کتابها تا حدودی مشکل است. مراقب تمرین در منطقه خود باشید. ما راهنمای دقیقی در مورد مکان بازیافت کتاب های درسی داریم.

کتاب‌ها می‌توانند با کاغذ ترکیبی همراه شوند، اما تنها در صورتی که جلد گالینگور را بردارید. به نظر می رسد که جلد نرم مشکلی ندارد. اگر کتاب های شما به شدت توسط آب آسیب دیده باشد، نمی توان آنها را بازیافت کرد. تنها راه باقی مانده این است که آنها را با زباله های خانگی خود دور بیندازید.

با این حال، اگر گیج شده‌اید، نزدیک‌ترین مرکز بازیافت را پیدا کنید و کتاب‌های خود را در آنجا رها کنید.

در اینجا اصول اولیه نهایی در مورد کارهایی که باید با کتاب های قدیمی انجام داد، آورده شده است. بدون شک راه های زیادی وجود دارد، و این به شما بستگی دارد که این موضوع را بیشتر بررسی کنید.

 

منبع: bookscouter.com