کتاب باطله های بلا استقاده
کتاب باطله های بلا استقاده

کتاب باطله رمان و داستان یا هر موضوع دیگری از کتاب ها که در قفسه کتابخانه منزل یا محل کار خود داریم به راحتی قابل بازیافت است در خارج از کشور روش های گوناگونی برای بازیافت کتاب باطله مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

این روش ها می تواند در کشور ما هم پیاده شود و بسترهای آن فراهم شود. در ادامه مقاله ای که در وبسایت forgerecycling.co.uk منتشر شدده است را مورد بررسی قرار می دهیم.

داستان‌ها نقش مهمی در زندگی ما دارند و کتاب‌ها به ما فرصتی می‌دهند تا داستان جدیدی را بررسی کنیم. با این حال، فقط برخی از مردم دوست دارند هر کتابی را که خوانده اند نگه دارند. به همین دلیل است که خوب است بدانید کتاب‌ها چگونه بازیافت می‌شوند تا بتوانید فضای جدیدی را برای قرار دادن چیزهای جدید در قفسه خود باز کنید.

کتاب ها با استفاده از درختان برش خورده که پوست آن ها بریده شده است ایجاد می شوند. چوب خردکن‌های بزرگ، کنده‌ها را به قطعات کوچک خرد می‌کنند، سپس آن‌ها را می‌جوشانند و به‌صورت ورق‌های کاغذی در می‌آورند.

از آنجایی که کتاب ها از درختان ساخته شده اند، بسیاری معتقدند که به راحتی قابل بازیافت هستند. متأسفانه، اینطور نیست، زیرا چسبی که صفحات را به هم متصل می کند نمی تواند مستقیماً بازیافت شود. با این حال، راه حل های زیادی برای این وجود دارد!

 

کتاب های خود را اهدا کنید

اولین گزینه ای که باید در نظر بگیرید اهدای کتاب های خود است، زیرا مکان های زیادی همیشه نیاز به کمک مالی دارند.

کتاب‌هایی که در اختیار دارید احتمالاً یک‌بار، دو بار یا حتی چند بار قبل از اینکه دوباره در قفسه گذاشته شوند خوانده شده‌اند. با این حال، اگر هنوز در شرایط عالی است، اهدای آن به یکی از مکان‌های زیر کاملاً خوب است.

هر کجا که می خواهید کتاب های خود را اهدا کنید، مطمئن شوید که ابتدا تماس بگیرید تا مطمئن شوید که کمک های شما با خوشحالی پذیرفته می شود. وقتی کتاب‌ها در جعبه‌ها یا توده‌های بزرگ حمل می‌شوند، می‌توانند سنگین باشند، بنابراین بررسی جایی که می‌خواهید به آن کمک کنید، می‌توانید کتاب‌ها را بپذیرید، سفر شما را نجات می‌دهد.

 

بازیافت کتاب باطله در ازای دریافت وجه نقد

بازیافت کتاب‌های قدیمی‌تان با فروش آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند مقداری پول نقد اضافی به دست آورید و مقداری فضای ذخیره‌سازی آزاد کنید (برای کتاب‌های بیشتر).

مکان هایی که می توانید کتاب های بلا استفاده خود را بفروشید عبارتند از:

بازار فیسبوک
بازار فیسبوک مکانی عالی برای فهرست کردن موارد ناخواسته است که به شما امکان می‌دهد کتاب‌ها را به مردم منطقه خود بفروشید. با شخصی که کتاب‌ها را به او می‌فروشید ترتیب تحویل یا جمع‌آوری کنید و از هزینه‌های پست صرفه‌جویی کنید.

eBay
eBay مکانی عالی برای فهرست کردن کتاب‌های شما برای فروش است، و اگر کتاب‌هایی که فهرست کرده‌اید جدید باشند، احتمال فروش آن‌ها بیشتر است. شناسایی جزئیات خاص در مورد کتابتان، از جمله جلد گالینگور یا نسخه جلد شومیز و مواردی مانند ناشر، ضروری است.

بین نسخه‌های نسخه محدود و نسخه‌های اول تا نسخه‌های رایج‌تر تفاوت زیادی وجود دارد. فهرست‌های مشابه را در eBay جستجو کنید تا بدانید ارزش کتاب‌های شما چقدر است. هنگامی که کتاب های شما فروخته شد، می توانید به سادگی آنها را در پست قرار دهید. اگرچه لازم است در زمان ثبت نام، هزینه‌های فهرست را دوباره بررسی کنید، زیرا گاهی اوقات رایگان است و گاهی اوقات آنها هزینه می‌کنند.

گامتری
بازار Gumtree همچنین یک پلت فرم آنلاین عالی برای فهرست کردن کتاب های شما برای فروش است. به طور کلی، بسیاری از مردم به دنبال کتاب های راهنمای دوم برای لذت بردن هستند و Gumtree مکان دیگری است که در آن لیست کردن رایگان است و شخصی در منطقه شما می تواند موارد را با پرداخت هزینه جمع آوری کند. این گزینه فروش بسیار شبیه به بازار فیس بوک است.

موسیقی زاغی
Music Magpie مکانی عالی برای ارسال کتاب های خود به صورت نقدی است. به سادگی بارکدها را اسکن کنید تا قیمت را دریافت کنید، آنها را در یک جعبه قرار دهید و مستقیماً برای دریافت پول نقد اضافی به شرکت ارسال کنید. این گزینه می تواند راهی خوب، سریع و آسان برای به دست آوردن مقداری پول نقد اضافی و اجتناب از منتظر ماندن پس از ارسال لیست خود در سایت های دیگر باشد.

چرا باید کتاب های خود را بازیافت کنید

کتاب‌ها فرآیند طولانی‌تری را طی می‌کنند تا در اختیار شما قرار بگیرند و سزاوار زندگی طولانی‌تری باشند. همیشه باید به جای دور انداختن کتاب‌ها، آنها را بازیافت کنید، زیرا پس از گذشت بیش از یک یا دو جلسه مطالعه همچنان قابل خواندن هستند.

کتاب‌های خود را از طریق بازیافت فورج با سایر اقلام خانگی مانند خودکار و فرش که می‌توان از زباله‌های زباله نجات داد و از آسیب‌های بیشتر محیطی جلوگیری کرد، بازیافت کنید.