اگر اخیراً هویت شما به سرقت رفته است، بنابراین امحا اسناد محرمانه باید به یک اولویت برای شما تبدیل شود. سرقت هویت می تواند به رخنه های ملی تبدیل شود.

با این حال، این موضوع همچنان به این مورد توجه می کند که چگونه به راحتی اطلاعات می توانند در دستان اشتباه قرار گیرند.

 

اسناد محرمانه
اسناد محرمانه

وقتی بزرگ شدم، والدین من همیشه از یک کاغذ خردکن برای خرد کردن اطلاعات حساس خود استفاده می کردند. ما همین کار را در خانه‌مان انجام داده‌ایم، اما پس از سوختن موتور روی چند خردکن، مجبور شدیم جایگزین‌هایی پیدا کنیم.

ما به سادگی حاضر نیستیم که برای یک دستگاه کاغذ خرد کن هزینه کنیم آن هم درحالی که حجم مورد نیاز ما را تامین نکند.

 

7 راه برای امحا اسناد محرمانه بدون خرد کن
7 راه برای امحا اسناد محرمانه بدون خرد کن

اگر در خانه خردکن ندارید، نگران نباشید. شما هنوز هم می توانید از شر اسناد محرمانه بدون وجود آن خلاص شوید. در این مقاله، من چندین روش جایگزین را به شما نشان خواهم داد تا با خیال راحت امحا اسناد محرمانه و خصوصی خود را بدون استفاده از خردکن از انجام دهید.

 

هدف از خرد کردن اسناد چیست؟

 

امحا اسناد محرمانه به روش خرد کردن
امحا اسناد محرمانه به روش خرد کردن

قبل از اینکه به روش های مختلف دفع اسناد بدون استفاده از خردکن نگاه کنیم، مهم است که در وهله اول دلایل اصلی خرد کردن اسناد را بررسی کنیم.

به هر حال، اگر گزینه‌های جایگزین سطح یکسانی از محافظت در برابر سرقت هویت را ارائه نکنند، آیا واقعاً جایگزین هستند؟

دلیل اصلی خرد کردن اسناد شما محافظت از اطلاعاتی است که روی آنها چاپ شده است. با این اوصاف، خرد کردن لزوماً از رسیدن اطلاعات به دست افراد نادرست جلوگیری نمی کند.

انواع خردکن

دو نوع اساسی خرد کردن وجود دارد: برش نوار و کراس. برش برش نوار هر کاغذ را در یک جهت برش می دهد و نوارهای طولانی کاغذ را ایجاد می کند ، در حالی که برش های متقاطع در هر دو جهت ، هر نوار را به چند قطعه برش می دهد.

در حالی که خردکن های متقاطع امنیت بیشتری را فراهم می کنند، همچنین حجم بیشتری تولید می کنند (سطل شما را سریعتر پر می کند) و معمولاً به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند (روغن زدن منظم). هر دو روش دارای اشکالاتی هستند که باعث می شود بسیاری از افراد یکی از گزینه های ذکر شده در زیر را انتخاب کنند.

آخرین نکته ای که در مورد خرد کردن باید به آن اشاره کرد این است که نرم‌افزار می‌تواند نوارهای خرد شده اسناد را به هم بچسباند. به این معنی که کسی در واقع مجبور نیست پشت میز بنشیند و هزاران تکه کاغذ را به صورت دستی کنار هم بگذارد تا اطلاعات شما را به دست آورد.

هر چه سطح امنیتی یک خردکن بالاتر باشد و همچنین حجم اسناد خرد شده بیشتر باشد، کارکرد این روش بیشتر طول می کشد.

در مورد انواع اسنادی که باید نگران آن باشید، به دنبال هر چیزی باشید که دارای اطلاعات شناسایی شخصی باشد. این می تواند نام، آدرس، شماره تلفن، شماره تامین اجتماعی، کارت اعتباری، شماره حساب و موارد دیگر باشد.

هر چیزی که اطلاعاتی دارد که می تواند به شما منتهی شود در حالت ایده آل باید به روشی ایمن دور ریخته شود، چه به معنی خرد کردن باشد یا یک روش جایگزین.

همچنین ایده خوبی است که قبل از رسیدن به ایمیل، اقدامات بیشتری برای جلوگیری از سرقت ایمیل انجام دهید.

 

امحا اسناد محرمانه بدون خرد کن

اکنون که مزیت اصلی خرد کردن را فهمیدیم، بیایید به روش‌های مختلف برای امحا اسناد محرمانه خود در زمانی که دستگاه خردکن در خانه نداریم، بپردازیم.

1 – آنها را با دست خرد کنید

اولین روش، که اتفاقاً بیشترین کار را نیز دارد، این است که اسناد خود را با دست خرد کنید. این نه تنها پر زحمت است، بلکه به احتمال زیاد به اندازه روش های دیگر ایمن نیست. با این حال، انجام آن ساده است و به چیزی جز دستان شما و کمی تلاش نیاز ندارد.

هنگام خرد کردن با دست، مطمئن شوید که قسمت های حساس اسناد را به چند تکه تقسیم کنید. همچنین، من به شدت توصیه می کنم قطعات مختلف خرد شده را در سطل های زباله یا بازیافت مختلف دور بریزید.

با انجام این کار، اگر کسی به سطل زباله یا سطل بازیافت شما دسترسی پیدا کند، شانس کمتری برای یافتن تمام قطعات یک سند خاص وجود دارد.

من از این روش در گذشته برای کارت های اعتباری استفاده کرده ام، اما همیشه مطمئن می شوم که قطعات مختلف هر کارت را در سطل های زباله مختلف قرار می دهم که در زمان های مختلف بیرون می روند (یکی در سطل زباله آشپزخانه، یکی در سطل زباله حمام و غیره)

 

2 – آنها را بسوزانید

اگر در منطقه شما مجاز است، یک گزینه ساده برای دور انداختن اسناد حساس بدون خردکن، سوزاندن آنها در گودال آتش است. قبل از سوزاندن اسناد خود، همچنان می خواهید آنها را به قطعات کوچکتر پاره کنید و هر چند وقت یکبار آنها را در آتش قرار دهید تا از پریدن یک قطعه بزرگ عمدتاً دست نخورده جلوگیری کنید.

هنگامی که آتش خاموش شد، باید مطمئن شوید که خاکستر را به خوبی می‌شکنید، فقط در صورتی که چند تکه کاغذ قابل خواندن در گودال باقی مانده باشد.

 

3 – اسناد محرمانه خود را به کمپوست تبدیل کنید

یک رویکرد سازگارتر با محیط زیست برای خلاص شدن از شر اسناد بدون خردکن، کمپوست کردن آنها به همراه قهوه، فیلترها و مواد غذایی است. کاغذ به خوبی در توده کمپوست شما تجزیه می شود و کربن را برای کمک به تعادل کربن به نیتروژن فراهم می کند.

مانند روش سوزاندن بالا، زمانی که ابتدا کاغذ خود را به قطعات کوچک تقسیم کنید، بهترین نتایج را خواهید داشت. سپس می توانید قطعات کاغذ را به کمپوست تبدیل کنید. انجام بیش از حد یکباره می تواند تعادل کربن و نیتروژن را به هم بزند.

هنگام کمپوست کردن کاغذ، مطمئن شوید که برای کمپوست مناسب است. از کمپوست کردن کاغذهایی که ممکن است حاوی سطوح بالایی از مواد شیمیایی سمی مانند کاغذ براق باشد، خودداری کنید.

 

4- از قیچی چند برش استفاده کنید

برای یک روش ساده و نسبتا ارزان برای تقلید از دستگاه خردکن، استفاده از قیچی چند برش را در نظر بگیرید. این قیچی خرد کن چندین برش را به طور همزمان انجام می دهد و به طور موثر به عنوان یک خردکن دستی عمل می کند.

قیچی های چند برش مانند خردکن های برش نواری عمل می کنند، بنابراین به اندازه یک خردکن متقاطع امنیت ایجاد نمی کنند. استفاده از این قیچی را به عنوان اولین قدم در ترکیب با یکی از روش های دیگر ذکر شده در این مقاله در نظر بگیرید.

 

5- آنها را در آب خیس کنید

روش ساده دیگر برای دور انداختن کاغذهای محرمانه، خیس کردن آنها در آب است. این روش کمی صبر می خواهد، اما زمانی که به درستی انجام شود می تواند بسیار موثر باشد.

برای اینکه اسناد خود را ناخوانا کنید، به سادگی اجازه دهید حداقل 24 ساعت در یک سطل آب خیس شوند. پس از خیساندن، محلول کاغذ و آب را کاملاً مخلوط کنید تا کاغذ خرد شود. در حالت ایده آل، از یک ضمیمه مخلوط کن رنگ با مته استفاده کنید.

برخی از افراد سعی می کنند با استفاده از مواد شیمیایی، مانند سفید کننده، روند را تسریع کنند، اما این ضروری نیست. با حوصله کافی، آب باید به تنهایی کار را انجام دهد.

پس از اتمام، آب را در جایی بیرون از حیاط خود تخلیه کنید، سپس خمیر کاغذ باقی مانده را دور بریزید.

 

6 – منتظر یک روز محلی باشید

بسیاری از کسب و کارهای محلی  این خدمات را برای مشتریان خود ارائه می دهند. جست و جو در اینترنت می توانید آنها را بیابید تا ببینید آیا آنها خدمات خرد کردن را با چه شرایطی ارائه می کنند.

این سرویس معمولاً به صورت رایگان ارائه نمی شود، بنابراین اگر می خواهید اسناد حساس خود را برای مدت طولانی ذخیره کنید، ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

استفاده از یک سرویس خرد کردن خارجی نیز مفید است زیرا آنها معمولا سطح بالاتری از خرد کردن را ارائه می دهند. آنها نه تنها اسناد شما را به قطعات کوچک‌تر خرد می‌کنند، بلکه آنها را در دسته‌های بزرگ‌تر از آنچه در خانه انجام می‌دهید، مخلوط می‌کنند و بازیابی آنها را دشوارتر می‌کنند.

 

7 – از یک سرویس محلی کاغذ خرد کردن استفاده کنید

فقط به این دلیل که در خانه خردکن ندارید به این معنی نیست که نمی توانید اسناد خود را به طور ایمن خرد کنید. یک جایگزین آسان برای خرد کردن در خانه، استفاده از سرویس خرد کردن کاغذ محلی است.

بسیاری از این امکانات این خدمات را با نرخ کمی ارائه می دهند که بسته به حجمی که باید خرد کنید، می تواند مقرون به صرفه تر از خردکن خانگی باشد.

 

نحوه کاهش خرد کردن کاغذ (یا به طور کلی امحا اسناد محرمانه)

لازم نیست همیشه کل سند را خرد کنید. یک راه آسان برای کاهش حجم کل اسناد این است که به سادگی قسمت هایی از هر سند را که حاوی داده های حساس هستند برش دهید. به این ترتیب می توانید فقط آن قطعات را خرد یا دور بریزید.

اکثر اسناد حساس حاوی بسیاری از اصطلاحات حقوقی هستند که هیچ اشاره ای به شخص شما ندارد. در این نوع اسناد، فقط قطعات را با اطلاعات شخصی خود جدا کنید. برای هر چیز دیگری، به سادگی می توانید آنها را با سایر مواد قابل بازیافت خود بازیافت کنید.

حتی بهتر از روش بالا این است که در صورت امکان از اسناد دیجیتالی استفاده کنید. اکثر خدمات مالی اکنون صورت‌حساب‌های الکترونیکی را ارائه می‌دهند، و شما نباید برای دریافت صورت‌حساب‌های مختلف خود بصورت دیجیتالی مشکل زیادی داشته باشید.

 

سخن پایانی

در حالی که خرد کردن اسناد شما در خانه یک راه آسان و راحت را برای سخت‌تر کردن دسترسی مجرمان به اطلاعات خصوصی و شخصی شما فراهم می‌کند، شما روش‌های جایگزینی برای انجام کار دارید.

چه بخواهید از یک سرویس خرد کردن محلی استفاده کنید یا به طور کلی از یک جایگزین برای خرد کردن استفاده کنید، احتمال دزدیده شدن هویت خود را کاهش می دهید. و از روی تجربه صحبت کنیم، این چیزی نیست که بخواهید با آن کنار بیایید.

منبع: wigglywisdom.com